Családi Délelőtt

Bérlettel nem látogatható

Családi délelőtt – Lumi Műhely

Tér vagy sík?

Milyen sokszor halljuk, amikor a négyezet kockának vagy a gömböt körnek nevezik! De mi is a különbség közöttük? Ezt próbáljuk felfedezni a térbeli és a síkbeli formák világában kalandozva, Maurer Dóra festményeit, grafikáit vizsgálgatva.

Készítünk gömböt, játszunk a négyzettel. Képekkel és térbeli formákkal térhetnek haza a gyerekek és sok-sok új tapasztalattal, amit a matematikában, a készségtárgyakban és a rajzban egyaránt hasznosíthatnak!

A Lumi Műhely foglalkozásain a gyerekek megismerkednek a Ludwig Múzeum kiállításaival és legizgalmasabb alkotásaival. A múzeumpedagógusok egy-egy művészeti téma, képzőművészeti jelenség mentén foglalkoznak a kiválasztott alkotásokkal, miközben a gyerekek nemcsak a kortárs művészettel, hanem az alkotás örömével is megismerkednek.

Az elkészült munkák hazavihetők, a felhasznált anyagok pedig ingyenesek.