Kubai rövidfilmek a Ludwig Múzeumban

2005. október 6. 18.00–19.30
2005. október 6. 18.00–19.30
Bérlettel nem látogatható

Arturo Infante fiatal kubai filmrendezo saját és barátainak rövidfilmjeibol tart vetítést október 6-án, csütörtökön, 18 órai kezdettel a Ludwig Múzeum – Kortárs Muvészeti Múzeum. A filmek – szinte kivétel nélkül – kubai filmfesztiválok díjnyertes alkotásai. Az államilag nem támogatott muvészetet felkaroló Fundación Ludwig de Cuba, valamint az aacheni Ludwig Alapítvány ösztöndíjasaként Budapesten tartózkodó Arturo Infante Utópia címu munkája például 2004-ben, Kubában, mind az Alacsony Költségvetésu Filmek Fesztiválján, mind pedig a Fiatal Filmesek Fesztiválján elnyerte a legjobb rövidfilmnek járó díjat; egy másik, szintén levetítésre kerülo alkotása, A betolakodó pedig tavaly tavasszal az Év Forgatókönyve címet kapta a Salvador Dalí 100. születésnapja alkalmából rendezett seregszemlén. Arturo kéthónapos itt tartózkodása alatt Budapestrol készít kisfilmet. Az egyestés latin filmklubban 5 kubai, 1 brazil és egy francia filmrendezo összesen 8 rövidfilmjét tekintheti meg a nagyérdemu, eredeti nyelven, angol felirattal. A vetítést követoen a programot összeállító rendezo, Arturo Infante örömmel áll a sajtó, illetve az érdeklodok rendelkezésére.