Családi Délelőtt

2009. március 14. 0.00–00.00
2009. március 14.
Bérlettel nem látogatható

Mi jellemez egy országot, egy népet?

Lumi nem tudja, hogy mi a különbség Magyarország és Finnország között; de Lumi azt sem tudja, hogy egyáltalán léteznek különféle országok, sőt kontinensek is!

Mi az a kulturális tényező, amely országról országra változik, és mi az, ami leginkább jellemzi őket? Ha az országok, kontinensek összes jellegzetességét nem is tudjuk Luminak bemutatni, legalább megismerkedhet a kultúrájukkal, természetbeli adottságukkal, az ott élő népek nyelvével és kulturális szokásaival, az országra jellemző zenével és képzőművészettel, no és gasztronómiájával egyaránt.

A program részben a gyűjteményi (III. emelet), részben a Sarkvidéki hisztéria című kiállításra (I. emelet) épül.

A Lumi Műhely foglalkozásain a gyerekek megismerkednek a Ludwig Múzeum kiállításaival és legizgalmasabb alkotásaival. A múzeumpedagógusok egy-egy művészeti téma, képzőművészeti jelenség mentén foglalkoznak a kiválasztott alkotásokkal, miközben a gyerekek nemcsak a kortárs művészettel, hanem az alkotás örömével is megismerkednek.

Az elkészült munkák hazavihetők, a felhasznált anyagok pedig ingyenesek.

Amíg a kicsik alkotnak, a felnőtteket az időszaki kiállításban múzeumi sétára hívják tárlatvezetőink. A docensprogram keretén belül pedig angol nyelvű tárlatvezetés zajlik az állandó kiállításban.

A legkisebbeket babajátszó-szőnyeg fogadja a kiállítótérben.