Alkotó gyermekfoglalkozás megértési nehézséggel élő (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) óvodás, alsó tagozatos gyermekek és szüleik, kísérőik részére a Ludwig Múzeum Megyik János: A kép tere című kiállításához kapcsolódóan.
Április 28-án az Integrált Családi Délelőtt alkotás része a Családi Délelőtt résztvevőivel közösen zajlik.
Az elmúlt hetekben Megyik János munkáin keresztül megismerkedtünk azzal, hogy mi minden épül fel vonalakból a környezetünkben, mi mindent tudunk egy vonalból létrehozni. Ezen a foglalkozáson a kiállítás másik fontos elemével, a fénnyel, illetve a fény által létrehozott árnyékkal, valamint a fény–képpel (fotogrammal) foglalkozunk. A fény és az árnyék a mindennapjaink része - észrevesszük vagy sem, mi is folyamatosan árnyékokat hozunk létre. Hol erősebbet, hol halványabbat, attól függően, hogy milyen erős a fény, amellyel találkozunk. Fényérzékeny felületet használva fénylenyomatot készíthetünk a valóságról, fotogram képében. Aki az előző alkalmakon járt nálunk, hozza magával az elkészült művét, mert most fénnyel írt képet készíthet róla, Megyik Jánoshoz hasonlóan!
Amíg a gyerekek alkotnak, szüleik tárlatvezetésen fedezhetik fel a kiállítást.
A programra előzetes bejelentkezés szükséges az alábbi e-mail címen: integraltcsaladi@ludwigmuseum.hu
A Családi Délelőtt 10.30-kor kezdődik, és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggnek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy legkésőbb 11.00 óráig érkezzenek meg.
Kapcsolódó tartalom
Megyik János: A kép tere 2012. március 9. – június 10.
Megyik János (1938, Szolnok) művészete a festészet–szobrászat–építészet határterületén definiálható. Munkásságának középpontjában a táblakép struktúrájának modellezése áll. Kísérletezései során olyan térbeliséget vet fel, ami az építészetnek és a szobrászatnak is a sajátja.