Integrált Ped.kedd a Ludwig Múzeumban

2013. május 28. 0.00–00.00
2013. május 28.
Bérlettel nem látogatható
  1. május 28-án, kedden, 15.00 órától kerül megrendezésre a Ludwig Múzeum Integrált Ped.kedd című műhelysorozatának harmadik alkalma, amely az Integrált Családi Délelőtt szakmai tapasztalatainak, eredményeinek, problémáinak megvitatására szolgáló, havonta egy alkalommal jelentkező program. A műhellyel a megértési nehézséggel élők fogadására szeretnénk bátorítani múzeumpedagógus kollégáinkat és a múzeumi programok igénybevételére a gyógypedagógusokat!

MÓDSZER BÖRZE
A megértési nehézséggel élőknek tartott foglalkozásokon alkalmazott módszerekről

15.00-15.15
Köszöntés - Farkas Rita múzeumpedagógus
A Ludwig Múzeum Integrált Családi Délelőttjén alkalmazott módszerekről

15.15-16.15
Módszerek, lehetőségek – Orsó Erika gyógypedagógus
Gyakorlati tapasztalatok a megértési nehézséggel élő gyermekek oktatásában jelenlévő szempontok alapján

16:15-16:20
Szünet

16:20-17:00
Gyakorlati tapasztalatok a különböző pedagógiai technikák alkalmazásával kapcsolatban - beszélgetés
A Ludwig Múzeum Integrált Családi Délelőttjének munkatársai számolnak be tapasztalataikról:
Farkas G. Rita képzőművész, tanár, múzeumi foglalkozástartó
Hajdú Franciska múzeumi menedzser, múzeumi foglalkozástartó
Mag Krisztina képzőművész, tanár, múzeumi foglalkozástartó
Scholtz Krisztina gyógypedagógus, múzeumi foglalkozástartó

A pedagógus kollégákat és az érdeklődőket is szeretettel várjuk!