Integrált Családi Délelőtt: Sokszorosított bátor tettek

2012. október 6. 0.00–00.00
2012. október 6.
Bérlettel nem látogatható

Alkotó gyermekfoglalkozás megértési nehézséggel élő (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) óvodás, alsó tagozatos gyermekek és szüleik, kísérőik részére a Ludwig Múzeum A hős, a hősnő és a szerző című kiállításához kapcsolódóan.

Október 6-án a foglalkozás alkotás része a Családi Délelőtt résztvevőivel közösen zajlik.

Győztes és legyőzött. Jó és rossz. Fekete és fehér. Hősök, cselekedetek, színek.
Bátrak és merészek kimagasló cselekedeteivel gyakran találkozunk a mesékben, a történetekben, de a hétköznapokban mi is sokszor olyan cselekedetet hajtunk végre, amiért hősnek kiálthatnának ki bennünket. A művészek szívesen jelenítik meg ezt a karaktert szobrokon, festményeken, videókon, grafikákon. Mi is hősöket választunk - akár saját magunkat is a leghősiesebb tettünk végrehajtása közben -, megnézzük mi minden lehet a bátorságjele és ehhez kapcsolódva alkotunk. A foglalkozás témáját, játékos módon (mozgással, zenével, verssel, képpárosító játékokkal) járjuk körbe.

A kis alkotók olyan ruhában jöjjenek, amit nem sajnálnak a szülők, ha foltot ejt rajta a nyomtatófesték.

A programra előzetes bejelentkezés szükséges az alábbi e-mail címen: integraltcsaladi@ludwigmuseum.hu