21. MÚZEUMOK MAJÁLISA

2016. május 21–22.
2016. május 21. 0.00–2016. május 22. 0.00
Bérlettel nem látogatható

A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Múzeumok Majálisa programján az éppen látogatható Rock/tér/idő című kiállításhoz kapcsolódik. Fókuszban a könnyűzene és a művészetek kapcsolata.

A Ludwig Múzeum Rock/tér/idő című kiállításán a magyarországi könnyűzene és kortárs képzőművészet kölcsönhatásainak közelmúltjából kerülnek bemutatásra ikonikus munkák, jellegzetes pozíciók, fontos helyszínek és meghatározó színterek. A 70-es - 80-as évek underground zenéje elválaszthatatlan a korszak képzőművészetétől.

Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt kínáljuk a Hangos műtárgyak című műhelyünket, ahol olyan tárgyakat készítünk, amelyek kinézete, vizuális mondanivalója ugyanolyan fontos, mint az, hogy megszólaltathatók, ad hoc hangszerként is használhatók.

Vizuális és hang alapú zenei kvíz dolgozza föl a 70-es, 80-as évek underground zenéit.

Megismerkedünk a korszak zenélő képzőművészeivel és a hozzájuk kötődő műalkotásokkal, alkalmazott vizualitással és ezek felhasználásával az identitásunk körvonalazására névjegykártya készíthető.

Találkozzunk a Nemzeti Múzeum kertjében, a Ludwig sátorban!

Részletes információ a programokról és a résztvevő intézményekről ITT található.