Hangfogó/Speed of a Sound
A képzőművészet és a könnyűzene kapcsolatával foglalkozó két kiállítást kísérő előadások fókuszában a hang és a vizuális kifejezés viszonya áll. Az előadások a hangművészet esztétikájától a hazai és a nemzetközi popzene történeti eseményeinek, ritkaságainak felelevenítésén át a rajongói magatartás, a szenvedély pszichológiája felé közelítenek.
Program:
2016. május 31., kedd, 18 óra
Szabó Eszter Ágnes: Glam rock és transzgender
A 70-es évtizedben új jelenség bukkant fel a popzene színpadán, az ún. glam rock. Az egyik legelső és nagyban meghatározó képviselője az új stílusnak a csillagember Ziggy Stardust, vagyis David Bowie extravagáns megjelenésű alteregója (avatárja) volt. A glam metal és rock tovább popularizálta a műfajt, és olyan összefüggéseket teremtett, amely az eltérő kulturális hatások megjelenítése, az androgyn személyiségjegyek, a társadalmi nem kérdéskörének vizualizációja irányába mutattak.
-
június 7., kedd, 18 óra
Dr. Puskás István: A debreceni underground zenei színtér emlékezete -
június 14., kedd, 18 óra
Dr. Meskó Norbert: A szenvedély pszichológiája. Rajongás, függőség, popkultúra
Helyszín: Előadóterem, I. emelet
A programon való részvétel programjeggyel, vagy az egyik kiállításra érvényes belépővel, vagy LUDWIG PASSION kártya birtokában lehetséges.
Programjegy: 800 Ft/alkalom
Korábbi előadások:
-
május 10., kedd, 18 óra
Sőrés Zsolt: Felhangolt környezet – úton a hanginstalláció esztétikájának kialakítása felé -
május 17., kedd, 18 óra
Poós Zoltán: „A dal a miénk.” Vájkálás a magyar pop-rock szürkezónájában -
május 24., kedd, 18 óra
Szőnyei György: Ólomszagú Betűszivárványos Örömóra. A hippi korszak tipográfiája
Kapcsolódó tartalom
Rock/tér/idő 2016. május 6. – június 26.
A Szenvedély. Rajongás és művészet kiállítással párhuzamosan a múzeum I. emeleti termeiben a magyarországi könnyűzene és képzőművészet kölcsönhatásainak közelmúltjából kerülnek bemutatásra ikonikus munkák, jellegzetes pozíciók, fontos helyszínek és meghatározó színterek.