Kreatív, alkotó gyermekfoglalkozás a Ludwig Múzeum Taiwan Calling - Határtalan sziget című időszaki kiállításához kapcsolódóan.
Jártál már Tajvanon? Jártál már szigeten?
Most egy Határtalan szigetre megyünk el együtt!
Ezen a szigeten tajvaniak élnek. Ők kínaiul beszélnek, nagyon szép, mandulavágású a szemük, általában ébenfekete hajúak és nem túl magasak. Mások a szokásaik, más dolgokat esznek, a gyerekek más játékokat játszanak, talán máshogy is látják a világot, mint mi.
Ez az igazán érdekes számunkra, hogy milyen sokszínű a világ a mi Földünkön! Tőlünk távol eső országok lakói mennyire máshogyan élik meg a körülöttük zajló dolgokat! Ezt tanulmányozzuk egy kicsit részletesebben összehasonlító és szétválogatós játékokkal, zenével, mesével, mozgással. A Magyarországon élő és a tajvani gyerekek szokásait, mindennapjait vetjük össze. De megnézzük azt is, hogy a művészetükben mi az, ami a mássága miatt különleges, érdekes lehet számunkra.
Látunk olyan képeket, amit mi talán máshogy festenénk, rajzolnánk. De ez egyáltalán nem baj, sőt! A képeik, amikkel foglalkozunk, káprázatos színekben pompáznak és a formaviláguk is magával ragadó. A kiállítótérbe csoportosan érkezünk, megtanuljuk, milyen szabályokat kell betartanunk az ottlétünk alatt. A képekhez mese is társul, és megnézzük azt is, hogy a kör forma milyen különleges alkotások létrehozására alkalmas. Különböző anyagokkal dolgozunk: rizzsel, lencsével, kukoricával. Aztán a gyerekstúdióban Tzeng Yong Ning képeiből ihletet merítve fantasztikus színekben pompázó képeket készítünk.
Felhívjuk a kedves szülők figyelmét, hogy a mai Családi Délelőtt alkotó foglalkozás része integrált. Részletes tájékoztatásért kattintson ide!
A program 10:30-kor kezdődik, és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggnek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy legkésőbb 11 óráig érkezzenek meg.
Helyszín:
1. emeleti kiállítótér
Ludwig Stúdió
Kapcsolódó tartalom
Taiwan Calling - Határtalan sziget 2010. december 17. – 2011. március 6.
A Taiwan Calling című nagyszabású kiállítással először mutatkozik be a régióban a tajvani kortárs művészet. Az elmúlt években egyre több európai kulturális intézmény programja tükröz valódi, szakmai érdeklődést az ázsiai kortárs művészet iránt.