A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli, gyereknapi kiadása
A múzeum három szintjén, hat helyszínen várjuk különféle foglalkozásokkal a családokat.
A megértési nehézséggel élő gyermekeket (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) nevelő családokat szintén várjuk erre a napra!
Kérünk minden érdeklődőt, hogy részvételi szándékát jelezze a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!
Program:
11:30-12:30
Családi tárlatvezetés
A családi tárlatvezetés során interaktív módon ismerkedhetnek meg a kiválasztott műtárgyakkal a családok idősebb és fiatalabb tagjai is.
10:30 és 15:00 óra között
EGY
Hópehely és tűzijáték – Komponálhat-e a véletlen, készít-e tökéletes elrendezést a természet? Milyen lesz az a látvány, amit a véletlen irányítása alatt készítünk? Próbáljuk ki, beszéljünk róla! (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)
Folytatható képek – Egy kész kép a legtöbbször úgy tűnik, hogy minden irányba lezárt, befejezett, már nem folytatható. Lehet ez fotó, festmény vagy grafika. Most viszont mégis ezzel játszunk. Már kész képeket helyezünk egymás mellé és megnézzük, folytatódhatnak-e egymásban! Majd szavakkal, rajzokkal is játszunk, a folytathatóságot keresve. (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)
Böbe a létrán – Zsigmond Vilmos egyik fotóján egy hölgyet látunk, furcsán elhelyezett tárgyak között, furcsa nézőpontból. Milyen, ha egy tárgyat alulról vagy fölülről ábrázolunk? Ezt fogjuk most kipróbálni! (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)
KÉT
Térrészletek – A kompozíció a képen szereplő dolgok olyan elrendezése, amitől a kép érdekessé válik számunkra, amitől más lesz az adott térrészlet, mintha csak egyszerűen ránéznénk. A kompozícióval üzenhetünk! Vezethetjük a néző szemét és előhívhatjuk az érzelmeit! Kivágott fotókból magunk is kétfajta, különböző üzenetű képet készítünk, a szimmetriával és az aszimmetriával játszunk.
(Helyszín: 2. emelet, külső foglalkoztató terem)
HÁ
Közel és még közelebb – Van, hogy készítünk egy fotót és mégsem lesz benne minden, amit szeretnénk, mert túl közelről fotózunk. Van, hogy azért fotózunk közelről, mert éppen csak egy részletet akarunk kiemelni. Hajdú Kinga műve kapcsán arcrészletet fogunk fotózni egészen közelről és megbeszéljük, ezzel mit is tudunk kiemelni. (Helyszín: 3.emeleti kiállítótér)
Színkomponáló – Komponálhatunk hangokból, formákból és színekből is! Most ezt az utóbbit próbáljuk ki Bak Imre képétől inspirálva. (Helyszín: 3.emelet, kiállítótér)
Szétszórt szívek – A kompozíció lehet kötött, egy keretbe feszített és lehet szétszórt, laza kapcsolatokkal rendelkező, de mégis összetartozó. Imre Mariann betonszívei alatt fogunk szórt kompozíciókat tervezni. (Helyszín: 3.emelet, kiállítótér)