A Ludwig Módszertani Központ I. múzeumpedagógiai témanapja

Időpont:
2013. december 10., kedd, 13:00

Helyszín:

Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum, 1095 Budapest, Komor Marcell utca 1.

Kiknek ajánlott a részvétel?:

múzeumpedagógusok, művészetpedagógusok, iskolai tanárok, egyetemi hallgatók, múzeumi munkatársak

Részvételi díj: 2000,- Ft (kedvezményes ár, csak az első alkalomra érvényes)

Fizetési mód: átutalással

Számlaszám: 10032000-01425107-00000000 (Magyar Államkincstár )

Az utalás megjegyzés rovatában kérjük feltüntetni: Témanap

A program regisztrációhoz kötött!

Létszám: min. 8, max. 12 fő

Jelentkezni a következő e-mail címen lehet: salgo.viktoria@ludwigmuseum.hu
Jelentkezési határidő: 2013. december 8., vasárnap

Program:

- A múzeum épületének bejárása. „Képes” bemutatkozás.

- A kortárs művészet interpretálhatósága. A Ludwig Múzeum múzeumpedagógiai tevékenységének alapvetései, pedagógiai céljai és módszerei

- A Ludwig Múzeum múzeumpedagógiai feladatstruktúrája és programkínálata

- Akadálymentesítés és integrált programok a múzeumban. A Ludwig Múzeum tapintható kiállítása.

- Múzeumpedagógiai gyakorlatok a Ludwig Múzeum gyűjteményi kiállításában (csoportalkotó és -értelmező játékok; kereső, alkotó jellegű feladatok). A nap értékelése.

Előadók: Farkas Rita, múzeumpedagógus; Hemrik László, múzeumpedagógus

A Ludwig Módszertani Központ (LMK) fogja össze, koordinálja és valósítja meg a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumnak, mint országos szakmúzeumnak az egyik alapfeladatát, miszerint országos módszertani központként is tevékenykedik. Tevékenységének központjában a muzeológia, a kurátori munka, a múzeumi kommunikáció és marketing, valamint a múzeumpedagógia áll. Az LMK a múzeum szervezeti keretei között szakmai programokat szervez (témanapok, szakmai tárlatvezetések, továbbképzések, konferenciák stb.), támogatja a Ludwig Múzeum gyakornoki és önkéntes programját, kapcsolatot tart egyetemekkel, iskolákkal, szakmai szervezetekkel, s velük közös (nemzetközi) projekteket dolgoz ki és valósít meg.