Családi szombat: EGY, KÉT, HÁ...ÉS!
Alakok. Arcok. Öltözetek.

2013. május 25. 0.00–00.00
2013. május 25.
Bérlettel nem látogatható

A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli kiadása

A múzeum három szintjén, nyolc helyszínen, különböző foglalkozásokkal várjuk a családokat. A megértési nehézséggel élő gyermekeket nevelő családokat szintén várjuk erre a napra (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.), őket kérjük előre jelentkezzenek be az integraltcsaladi@ludwigmuseum.hu e-mail címen.

Bizalom séta! - családi tárlatvezetés

A család minden tagjának szóló múzeumi séta a 3. emeleti kiállítótérben, Az égbolt másik fele című gyűjteményi kiállításban, múzeumpedagógus vezetésével.

10:30 és 15:00 óra között

EGY
Kollázs kép vagy patchwork ruha? – A Pieter Hugo kiállítás afrikai szereplői közül választottunk egyet, akinek ruháját a kollázs készítés technikájával hozzuk létre. Ahhoz, hogy a ruha a figurára kerüljön, a képalkotás pozitív-negatív tükkjeit is felhasználjuk. (Helyszín: 1. emelet, kiállítótér előtti folyosó)

oog, oor, mond, … - Szeretnéd tudni, mit jelentenek ezek a szavak? És hogy milyen nyelven vannak? Gyere el, és a testünkkel kapcsolatos szavakat tanulhatod meg ezen a különös afrikai nyelven! (Helyszín: 1. emelet, kiállítótér előtti folyosó)

KÉT
Dávid csíkos nadrágban?! – Michelangelo, a híres reneszánsz szobrász Dávid című szobrát mindenki ismeri. De hogy nézne ki ruhában? Milyen ruhát adnál rá, ha elmenne veled focizni, vagy elküldenéd a boltba bevásárolni? Most itt a lehetőség, hogy felöltöztesd! (Helyszín: 2.emelet, folyosó)

Szimmetria airtemmizS vagy Rejtett szimmetria - Végy a kezedbe egy kis tükröt, és kezdd el általa felfedezni a világot! A szoba, a tárgyak, a testrészeink egyszercsak más törvényeknek kezdenek engedelmeskedni. Mintha minden megbolondulna…! Vagy mégsem?

Nézzük csak meg alaposan! Egy törvény kezd uralkodni mindenen, ez pedig az úgynevezett szimmetria. Most kipróbálhatod, hogy mennyire könnyű vagy nehéz a szimmetriának megfelelően lerajzolni egy tárgyat.

Testbe képzelt világok – Képzeltél-e már olyasmit, hogy a kezed nem kéz, hanem egy fának az ága, amiről a lombot lefújta a szél, vagy a lábfejed egy hegy, amin éppen téli vakációjukat töltő gyerekek síelnek lefelé. Akár igen, akár nem, most mindezt megfestheted! És mi kíváncsian várjuk, milyen világok élnek a testedben! (Helyszín: 2.emelet, kiállítótér előtti folyosó)

Rajz vagy varázslat? – Láttál már barlangrajzot? Ha igen, biztosan észrevetted, hogy nem minden figura van szépen elkülönítve egymás mellett. Sokszor mintha direkt egymásra rajzolták volna őket. És senki sem sértődött meg, senki sem sírt azért, mert a rajzára rárajzoltak. Most egy ilyen nagy, közös képet fogunk létrehozni, és azt is megtudhatjátok közben, hogy régen miért készítették ezeket a rajzokat! (Helyszín: 3.emelet, kiállítótér)

Egy szem. Két szem. Két szem egy oldalon?! - Pablo Picasso kubista emberábrázolása nyomán fogjuk elkészíteni saját maszkunkat, ahol lehet, hogy a két szemünk egy oldalra kerül, vagy négy orrlyukunk lesz kettő helyett! (Helyszín: 2.emelet, kiállítótér)

Ludwig bácsi ikertestvére - Peter Ludwig, a híres műgyűjtő, akiről elnevezték a múzeumunkat, sok műtárgyat adott nekünk. Van két képünk, amely olyan, mintha őt és az ikertestvérét ábrázolná. Vagy mégsem? Lehet hogy mind a két képen ő van, csak más a hangulata, esetleg az egyiken idősebb, a másikon fiatalabb? Ha eljössz, együtt fölfedezhetjük a turpisságot!