Art & Wine Lover's Club - Bock Pince

2014. november 25.
Bérlettel nem látogatható

Art & Wine Lover's Club

Bock Pince - Újborbemutató!

Az OTP Klub bemutatja:
Art & Wine Lover's Club a Ludwig Múzeumban: exkluzív tárlatvezetés és borkóstoló az új gyűjteményi kiállításon a Bock Pincével.

A Ludwig Múzeum programsorozata a kortárs művészetet a kiváló borokkal és a gasztronómiával köti össze.

Novemberben a Bock Pince lesz vendégünk, a borászatot Krenner Csaba sommelier képviseli. Az exkluzív est során a program résztvevői elsőként kóstolhatják meg a pince idén szüretelt újborát!

Idén 33 éve annak, hogy Bock József villányi borász önálló borászkodásba kezdett abban a pincében, amelyben most gyermekeivel és unokáival együtt a Bock család három generációja osztja meg a napi feladatokat. Az elmúlt évtizedek alatt a Bock név összeforrt a hazai, minőségi bortermeléssel és a kimagasló vendéglátással. Ahogy Bock József vallja: „nagyborok nélkül nem lehet egy termelő igazán neves. A villányi borvidék különösen kedvez ezeknek a nagyboroknak, mert a túlnyomó részt mészkő alapú talaj gazdagabb ízű, zamatosabb szőlőt terem. A borkészítés során az ősöktől tanult eljárást követjük a mai napig, hogy tiszta, a nagyüzemi stílustól mentes borokat készítsünk. A mai napig arra törekszünk, hogy szép, egyben lévő borokat alkossunk, mert minden borkészítési fázis közül a legfontosabb és a legmeghatározóbb a bor előélete.”

A borkóstolóhoz a finom falatokat a Locanda Casanova Budapest kínálja. Igazi venetoi olasz ízek - a tulajdonos, Roberto Favaro ajánlásával.

Időpont: 2014. november 25., kedd, 19.00–21.30

A borászatról bővebben: www.bock.hu

A Locanda Casanova Budapest honlapja: https://www.facebook.com/locanda.casanova.budapest

18.30-19.00: Érkezés, regisztráció és jegyvásárlás a múzeum infopultjában

19.00-20.00: Megnyitó, majd tárlatvezetés az újonnan megnyílt a Ludwig 25 - A kortárs gyűjtemény című kiállításon

20.00-21.30: Borkóstoló, melynek tételei:

Márton napi Rosé

Márton napi PortaGéza

Bock Hárslevelű 2012

Bock Cabernet Franc 2011

Bock Cuvée 2009

21.30: Játék: tombolasorsolás értékes nyereményekkel!

Az Art & Wine Lover's Club programjának ára: 3800 Ft, amelyből kizárólag OTP Klub tagok számára 20% kedvezmény érvényesíthető.

A programra előzetes regisztráció szükséges a demok.nora@ludwigmuseum.hu e-mail címen legkésőbb 2014. november 24-ig!

Az Art and Wine Lover’s Club szakmai partnere a Borkollégium, az Ínyencek Szabadegyeteme - tanfolyamok kezdőtől felsőfokig, mesterkurzusok, kóstolók!

Az Art & Wine Lover's Club kiemelt támogatója az OTP Klub.

Támogatók: Bock Pince, Villány; Locanda Casanova Budapest; Borkollégium; ETO Park Hotel, Győr