A kortárs művészet alapkérdéseinek tisztázása után az ITT ÉS MOST - Kortárs webinárium 2023-as évadának témája az Időgép című kiállítás témafelvetését követve: az idő.
Az előadásokban terveink szerint olyan témaköröket érintünk majd, mint Picasso kései művei és azok összefüggése a nagy festő elődök életművével, a személyes élettörténetek megjelenítése, a halál előtti és utáni pillanat és annak ábrázolási lehetőségei, a forradalmi és művészeti utópiák és disztópiák, valamint a futurológia kérdései, az állókép és mozgókép, továbbá fotó és festmény viszonya, a közterek és emlékművek, valamint a múzeum és a gyűjtés témája.
Az eseményt az online térben, Zoom csatornánkon rendezzük meg, a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
ELŐADÓ:
SZIPŐCS Krisztina a Ludwig Múzeum szakmai igazgatóhelyettese, az Időgép kiállítás kurátora
BŐVEBBEN A TÉMÁRÓL:
Miért festett Picasso ennyi muskétást élete utolsó éveiben? Hogyan kerültek festményei az avignoni pápai palotába? Túlélte önmagát, vagy képes volt 85 évesen is megújulni? Mi jött utána a festészetben (és a szobrászatban)? Ezekre a kínzó kérdésekre keressük a választ a művész halálának 50. évfordulója alkalmából.
Az eseményt az online térben, Zoom csatornánkon rendezzük meg, a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Időgép. Új válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből 2020. szeptember 1. – 2025. január 5.
Az időgép egy olyan, egyelőre csak elméletben létező szerkezet, melynek segítségével a múltba vagy a jövőbe repíthetjük fizikai testünket. A Ludwig Múzeum új kiállítása nem az időutazás tudományos-fantasztikus lehetőségével foglalkozik, hanem az idő és a művészet viszonyát vizsgálja különféle szempontokból, és magukat a műveket tekinti olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik számunkra a mentális utazást.