Az online esemény, mely egy rövid tárlatvezetésre és egy kerekasztal-beszélgetésre invitálja a résztvevőket, a 2022. augusztus végén bezárt Előhívás/Emplotment kiállítás utóhangjaként szeretné tovább vinni a kiállítás témájához kapcsolódó gondolkodást.
Ennek előzménye az az esemény, amelynek során kísérletet tettünk a traumaforrások és traumafeldolgozás lehetőségeinek feltérképezésére különböző művészeti és pszichológiai perspektívákon keresztül. A februári beszélgetés résztvevői a (közösségi) színház, a szociodráma, valamint a performanszművészet oldaláról közelítik meg a kérdést, választ keresve arra, hogyan válhat a „színpadra vitel” (vagy színpadra állítás) a traumaforrások felszínre hozatalának eszközévé, illetve hogy ezek a performatív módszerek hogyan kapcsolhatók a kiállításon bemutatott művészi pozíciókhoz. Az esemény kapcsán a kiállítás microsite-jának bővülő tartalmáról is szó esik [elohivas.ludwigmuseum.hu].
Az esemény első félórájában a kurátorok egy rövid virtuális térben történő tárlatvezetés keretében idézik fel a kiállítás főbb irányvonalait, ezt követően zajlik a kerekasztal-beszélgetés a vendégekkel.
Tárlatvezetők: FEIGL Fruzsina, KÁLMÁN Borbála és TIMÁR Katalin – az Előhívás/Emplotment kurátorai
A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:
- BARDA Beáta (dramaturg, a Trafó Kortárs Művészetek Háza ügyvezető igazgatója)
- HORVÁTH Kata (kulturális antropológus, Sajátszínház/Szívhangok társulat),
- SALAMON Eszter (koreográfus, művész és előadó),
- Moderátorok: KÁLMÁN Borbála és TIMÁR Katalin, kurátorok
Az esemény a Ludwig Múzeum Zoom csatornáján követhető. A részvétel ingyenes, ám regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni az alábbi gombra kattintva lehet.
A tárlatvezetés a MuzeumDigitár szakmai csapata által, a Petőfi200 keretében és megbízásából megvalósult, az Előhívás/Emplotment kiállítást rögzítő virtuális térben kerül megrendezésre.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Előhívás 2022. május 13. – augusztus 28.
A csoportos nemzetközi kiállítás fókuszát a traumaforrások vizuális művészeti eszközrendszerekkel történő átdolgozása, performatív megjelenítése adja. A kiállítás azt vizsgálja, hogy az utóbbi két évtizedben hogyan változott meg a művész szerepe, milyen új megközelítési módok és szempontok merültek fel a traumafeldolgozás területén. Bár a művészet és a trauma összefüggéseinek elemzése jelentős múltra tekint vissza, a hangsúly a kiállításon az ábrázolás és ábrázolhatóság kérdésein túlmenően a relációs aspektusra kerül.