Középszintű érettségi műtárgylista II.

K1B - A listában szereplő művészek egyéb művei a gyűjteményben

A vizuális kultúra érettségi 440 darabból álló műtárgylistája az a jegyzék, amelyben az érettségi vizsga központi képanyaga található. Itt a középszintű vizuális kultúra érettségin elvárt művek mellett olyan művek jelennek meg, amelynek alkotói szerepelnek a listában, de nem ezekkel a művekkel. Középszintű követelmény a listában szereplő alkotók ismerete.

Ebben a vizuális kultúra érettségi középszintű műtárgylistában azoknak a műtárgyaknak a felsorolása látható, amelyek a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum gyűjteményében találhatóak, de nem szerepelnek az érettségi követelményben, viszont az alkotójuk ismerete elvárt követelmény.

PABLO PICASSO

282. Pablo Picasso: Az avignoni kisasszonyok, 1907. (New York, Museum of Modern Art) (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)
283. Pablo Picasso: Guernica, 1937. (Barcelona) (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)

JOVÁNOVICS GYÖRGY