Beszélgetőpartnerek: Orvos Tóth Noémi klinikai szakpszichológus és Valuska László
Orvos-Tóth Noémi visszatérő vendége a múzeumnak, tárlatvezetései a legnépszerűbbek közé tartoznak a látogatók körében. A múzeum zárva tartásával a tárlatvezetés ugyan elmarad, a múzeum azonban egy podcast formájában megtartja a beszélgetést.
A témák között szerepel a lassúság, mint a kritikus gondolkodás egy fajtája, szóba kerül, hogy hogyan lassult le hirtelen az életünk, mit tanulhatunk ebből hosszútávon, hogyan reflektál a művészet a gyors, globális, fogyasztásközpontú életünkben egy ilyen kényszerlassulásra.
A beszélgetés a Ludwig Múzeum Facebook oldalán élőben nézhető.
>>> IRÁNY A FACEBOOK
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalmak
Ludwig Live | Orvos-Tóth Noémi A teljes beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
Orvos Tóth Noémi klinikai szakpszichológus és Valuska László beszélgetnek a Könyves Magazin Összekötve című műsorában 2020. 04. 04-én.
Lassú élet. Radikális hétköznapok (Elhalasztva) 2020. április 9. – augusztus 19.
A kiállítás célja, hogy rámutasson, milyen környezetterhelő és kizsákmányoló gyakorlatok vezettek a jelenleg kialakult globális környezeti, gazdasági és társadalmi problémákhoz. A másik fő célkitűzésünk, hogy szélesebb platformot biztosítsunk a fenntarthatóság irányába mutató, életmód-alternatívákat felvető művészeti pozíciók számára.