Korábbi kiállításainkhoz készült virtuális túrák, videó interjúk, tárlat bemutatók egy helyen, egy időben.
Kapcsolódó tartalmak
Virtuális túra az Esterházy Art Award 2023 című kiállításban
A 2009-ben alapított Esterházy Art Award díj célja a kortárs képzőművészet és a nemzetközi párbeszéd támogatása. A nyolcadik alkalommal meghirdetett pályázatra 262 művész jelentkezett. A független nemzetközi szakmai zsűri 18 pályaművet jelölt a díjra. A jelölt művészek válogatott műveiből rendezett Breaking the Frame – Making Future című kiállítás 2023. december 15-től 2024. március 3-ig állt.
Virtuális túra a 18. Velencei Építészeti Biennále Magyar Pavilonjában
A Nexus360 jóvoltából virtuális sétát tehetünk az idei Velencei Építészeti Biennále Magyar Pavilonjában, a Reziduum kiállításban.
Virtuális túra Keresztes Zsófia Az álmok után: merek dacolni a károkkal című kiállításában
A múzeum gyakorlatában már a negyedik alkalom, hogy a velencei kiállítást a Biennále zárultával Budapesten is bemutatják. A Ludwig Múzeum modern tereibe integrálva másként jelennek meg a művek, mint a velencei műemlékpavilon tükörszimmetrikus enteriőrjébe komponálva.
Virtuális túra: Kisebb világok. Dioráma a kortárs képzőművészetben
A kiállítás virtuálisan bejárható mása műtárgyfotókkal, szövegekkel kiegészítve.
A kiállítás a laikus közönség számára is érthető, sőt szórakoztató, amely ugyanakkor szakmai szempontból dolgozza fel a dioráma műfaját és művészettörténeti szerepét
Kiállítási kisfilm a Kisebb világok. Dioráma a kortárs képzőművészetben című kiállításhoz
A Kisebb világok című tárlat művei a misztikum gyermeki csodálatát felébresztve egy másik dimenzióba engednek bepillantást, legyen az tudományos fantasztikus, félelmetes, vagy csak egyszerűen a tudatalattink kifejeződése. A kiállításhoz készült kisfilmben megszólalnak a kurátorok és a művészek is.
Kiállítási kisfilm a Nem vagyok robot – a szingularitás határain című tárlathoz
Olyan közismert jelenségek művészeti szempontú megközelítéseivel találkozhatnak az érdeklődők, mint a fake news, deepfake, digitális detox, life-hack, filter bubble, alternatív tények, CGI, mesterséges intelligencia, ro(bot)ok, online halhatatlanság...
Virtuális túra a Kiterjesztett jelen – Átmeneti valóságok című kiállításban
Járd be a kiállítást a virtuális térben!
A kiállítás a permanens átmenetiség állapotát állítja középpontba: azt a pillanatot ragadja meg egy folyamatból, amelyben a jelen idődimenzió kitágul és – a képzőművészet eszközrendszere segítségével – közelről figyelhetők meg az állapot jellemzői, belső történései.
Kiállítási kisfilm a Kiterjesztett Jelen – átmeneti valóságok című tárlathoz
A kiállításhoz kapcsolódó kisfilmben megszólalnak a kurátorok és a művészek is.
A kiállított munkák tanúsága szerint a múlt feldolgozásának igénye mellett a jövő problematizálása is egyre hangsúlyosabbá válik a képzőművészeti gyakorlatok szintjén, amennyiben lehetőséget ad arra, hogy bizonytalan jelenünk mint átmeneti korszak megértésére és kritikus vizsgálatára részben a lehetséges jövő elemzésén keresztül tegyünk kísérletet.
Virtuális túra az Előhívás/Emplotment című kiállításban
A csoportos nemzetközi kiállítás fókuszát a traumaforrások vizuális művészeti eszközrendszerekkel történő átdolgozása, performatív megjelenítése adja. A kiállítás azt vizsgálja, hogy az utóbbi két évtizedben hogyan változott meg a művész szerepe, milyen új megközelítési módok és szempontok merültek fel a traumafeldolgozás területén.
Kisfilm az Előhívás/Emplotment című kiállításhoz
A tárlathoz készült kisfilmben megszólalnak a kurátorok, Feigl Fruzsina, Kálmán Borbála és Timár Katalin.
A kiállítás vezérelvét a materiális, illetve perszonális értelemben vett traumaforrások vizuális művészeti eszközrendszerekkel történő átdolgozása, performatív megjelenítésének újszerű elemzése adja.
Kisfilm a {SCRIPT:ABSTRACT} – FREY ÚR ÍR című kiállításhoz
Videóinterjú Fabényi Juliával, a Ludwig Múzeum igazgatójával és Rieder Gáborral, a kiállítás kurátorával.
A {SCRIPT:ABSTRACT} – FREY ÚR ÍR című kiállítás a múzeum minden eddiginél nagyobb, több mint kétszáz művet felvonultató életmű-kiállítása az ünnepelt Iparterv-nemzedék markáns képviselőjének, Frey Krisztiánnak egyéni hangú, írásbeliség és absztrakció által meghatározott művészetét mutatja be.
Virtuális túra az Esterházy Art Award 2021 című kiállításban
Az Esterházy Art Award díjhoz kapcsolódó kiállítás méreténél, központi szerepénél és a jelölt művészek gondos kiválogatásánál fogva a fiatal művészeti szcéna legmértékadóbb áttekintésének minősül.
Virtuális túra a Metafizikus áthatolás egy zebrán című kiállításban
Kiállításunk egyfajta keresztmetszetét szeretné annak nyújtani, hogyan gondolkodnak ma a művészek természet és vadászat kapcsolatáról. A közel 30 művésztől kiállított munkák a kvázi reprezentációs formától a kritikus álláspontig a téma megközelítésének sokféleségét mutatják be.
Virtuális túra a Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállításban
A kiállítás virtuálisan bejárható változata. A tárlat célja, hogy rámutasson, milyen környezetterhelő és kizsákmányoló gyakorlatok vezettek a jelenleg kialakult globális környezeti, gazdasági és társadalmi problémákhoz.
Virtuális túra a BarabásiLab. Rejtett MIntázatok című kiállításban
A Rejtett mintázatok kiállítás sajátos létező a Ludwig Múzeum életében: kiméra, amely egyszerre őrzi magában több eltérő tudástípus módszereit és szemléletét. Tudományból és művészetből szőtt mozaik, ahol rendre felcserélődik a két médium néhány eleme, és új hajtásokat eresztenek, új mintázatokat hoznak létre.
A kiállítás virtuális verzióját az ExhibitOnline szakmai csapata készítette.
Virtuális túra a Térügyek című kiállításban
A Térügyek (Spatial Affairs) című kiállítás virtuálisan körbejárható változata.
A kiállítás célja a fizikai és digitális jelenlét kapcsolatának és egymásra utaltságának elemzése modern, konceptuális és kortárs műveken, valamint manifesztókon keresztül.
Virtuális túra a Konok Tamás életmű kiállításban
A tárlat anyagát a művész műterméből, az ő közreműködésével válogattuk, erős hangsúllyal a legfrissebb, a 2000-es és 2010-es években készült munkákra, melyek formai változatosságukkal, markáns színvilágukkal a művész kiapadhatatlannak tűnő életkedvét és alkotóerejét bizonyították.
In memoriam Konok Tamás kisfilm
Az Asztali beszélgetések sorozat és a Ludwig Múzeum közös filmjében a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas festőművészre, Konok Tamásra (1930–2020) emlékeznek pályatársai, barátai a művész 91. születésnapján.
Kisfilm a BarabásiLab. Rejtett mintázatok című kiállításhoz
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 25 évének bemutatása köré szerveződik.
Kisfilm az Időgép című gyűjteményi kiállításhoz
A kiállítás 2020-ban, a világjárvány rövid szünetében, rendkívüli körülmények között jött létre, így nem hagyhatta figyelmen kívül az elmúlt időszak tanulságait sem. A múzeum mintegy 800 darabot számláló gyűjteményéből olyan műveket válogattunk, amelyek a személyes, a művészi és a történelmi idő különböző aspektusait tárják a néző elé, a kurátor személyes nézőpontjából.
KISFILM AZ EGYENSÚLYBAN CÍMŰ, TELEKOM MŰVÉSZETI GYŰJTEMÉNYBŐL RENDEZETT KIÁLLÍTÁSHOZ
Miként sikerülhet megtalálni és megtartani az egyensúlyt egy összetett, ellentmondásokkal teli és gyakran ellentétektől terhes valóságban? A kiállítás fókuszában álló kérdés talán meg sosem volt ennyire aktuális. A fenti dilemmára reflektálva a tárlat olyan gondolatokat ébreszthet, amelyek alkalmasak arra, hogy megtaláljuk az egyensúlyt. A Deutsche Telekom művészeti gyűjteményéből, mintegy hatvan mű került Magyarországon először bemutatásra. Filmünk a 2020. szeptmber 3-i megnyitón készült.
Virtuális túra az Egyensúlyban című kiállításban
A Keeping the Balance című kiállítás keretében mintegy hatvan mű kerül bemutatásra a Telekom Művészeti Gyűjteményből. A válogatásban többségében kelet-európai gyökerekkel rendelkező művészek alkotásai szerepelnek.
Virtuális túra Waliczky Tamás Képzelt kamerák című kiállításában
A tavalyi Velencei Biennále anyagát a Ludwig Múzeumban is bemutattuk. Waliczky Tamás 23 digitális technikával tervezett, de analóg módon működő fantáziakamerája és animációi egyszerre nyújtanak esztétikai élményt és gondolkodtatnak el a technikai fejlődés elfeledett és a művészi gondolkodás által feleleveníthető alternatíváiról.
Kisfilm a The Dead Web – The End című kiállításhoz
Mi történne, ha egyszer csak összeomlana és megszűnne az internet? A Dead Web – The End című kiállítás arra tesz kísérletet, hogy ezt a világot elképzelje, a virtuális és fizikai valóság határán egyensúlyozva.
THE DEAD WEB – THE END | exhibition online
How will the at once dematerialized and delocalized dynamics of power structures be impacted in both their evident economic and inevitably political manifestations if the network is disconnected? But also, what can still be said or done in the meantime? How does one occupy—or not— what is essentially borrowed time and space, a space-time henceforth to be shared between digital and physical realities.
Kisfilm a Bauhaus - program a mának című kiállításhoz
A Ludwig Múzeum kiállítása a nemzetközi Bauhaus-év megemlékező eseménysorozathoz kapcsolódik. A kiállítás olyan tematikus fókuszcsoportokban mutatja be a Bauhaus tevékenységét, mint a színelmélet, a kockaház, a vízió/utópia, a tárgyformálás, a fényművészet vagy éppen a színház, amelyek köré nagyrészt kortárs alkotók munkái szerveződnek. A Bauhaus100. Program a mának – Kortárs nézőpontok című kiállítás kísérlet ennek az egyedülálló modernista utópiának az újraolvasására, visszatekintésre és kortárs nézőpontból történő felidézésére.
A Nyelvrokonok. Észt-magyar kortárs művészeti kiállításhoz készített kisfilm
Az Észtország függetlenségének századik évfordulója alkalmából megrendezett Nyelvrokonok című kiállítás azt vizsgálja, hogy az északi, balti, valamint a közép-európai történelem és tapasztalat hol találkozik a 21. századi jelenben, ahol Észtország és Magyarország egyaránt az Európai Unió keretein belül építi jövőjét. Vajon milyen témák, motívumok bukkannak fel a két ország kortárs képzőművészetében, amelyek egymással párhuzamba állíthatók, s ezek hogyan kapcsolódnak korunk általános problémáihoz? A videóban a kiállító művészek mesélnek a kiállításon szereplő alkotásaikról.
Az Erwin Wurm - Szobrászat mint program című kiállítás kisfilmje
Vajon mitől válik egy tárgy, különösen egy használati tárgy szoborrá? Miként lesz egy hatalmas kartondobozból felöltő, és mi a szerepe a szoborrá válás folyamatában magának a nézőnek? Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ Erwin Wurm, a világhírű osztrák képzőművész, akinek munkái nem követik a műfajjal szemben támasztott elvárásokat, alkotójuk arra tesz kísérletet, hogy alapjaiban fogalmazza újra a szobrászatról való gondolkodást. Első nagyszabású budapesti kiállításán Wurm eltérő koncepciójú szobrainak, alkotásainak sorozataiból láthatnak az érdeklődők átfogó válogatást.
Interjú Sam Havadtoy-vel A Huszárlépésben: Sam Havadtoy New Yorkban című kiállítása kapcsán
A kiállítás Sam Havadtoy festőművész New York-i éveit állítja középpontba. Az 1970-es és 1980-as években a város meghatározó művészeivel kialakított munkakapcsolatai nagy hatással voltak formálódó művészetére. A kiállítás párhuzamba állítja Sam Havadtoy New Yorkban megvalósult művészeti együttműködéseit saját, későbbi művészeti célkitűzéseivel.
A Permanens forradalom. Mai ukrán képzőművészet című kiállítás kisfilmje
Az ukrán kortárs szcéna első nagyszabású magyarországi bemutatkozása különleges alkalmat nyújt arra, hogy betekinthessünk egy feszültségekkel teli ország vibráló művészeti közegébe, mely nagyrészt még mindig az európai kulturális térség vakfoltjára esik.
A Gazdálkodj Okosan! Című kiállításhoz készült videó
A kiállítás a kortárs képzőművészet és a gazdaság kapcsolatát vizsgálja, amely túlmutat a kultúrafinanszírozás vagy a művészeti piac működésének kérdésein. Olyan témákat érint, mint a művészi munka, a szabadidő kérdése, az érték fogalma, vagy a művészek által megalkotott gazdasági modellek. A cím nemcsak egy népszerű társasjátékra utal, hanem ahhoz hasonlóan a kiállítás is társas tevékenységként tekint a gazdaságra épp úgy, mint a művészetre.