Integrált Családi Délelőtt: Szimmetria airtemmizS vagy Rejtett szimmetria

2013. május 11. 0.00–00.00
2013. május 11.
Bérlettel nem látogatható

Alkotó gyermekfoglalkozás megértési nehézséggel élő (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) óvodás, alsó tagozatos gyermekek és szüleik, kísérőik részére - a Ludwig Múzeum Az égbolt másik fele. Válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből című kiállításához kapcsolódóan.

Végy a kezedbe egy kis tükröt, és kezdd el általa felfedezni a világot! A szoba, a tárgyak, a testrészeink egyszer csak más törvényeknek kezdenek engedelmeskedni. Mintha minden megbolondulna…! Vagy mégsem?

Nézzük csak meg alaposan! Egy törvény kezd uralkodni mindenen, ez pedig az úgynevezett szimmetria.

A szimmetria rendet és azonosságot teremt, tökéletesnek és szépnek látjuk. De lehet-e más üzenete is? A válaszhoz Jiří David Rejtett kép című művén keresztül jutunk el, és segítségével felfedezzük kik is lehetnénk, ha a szimmetria tökéletesen teljesülne rajtunk.

Induljunk hát, és nézzük meg, mi mindenben találhatjuk meg ezt a rendszert - magunkon, körülöttünk és ebben a nagy világban!

A foglalkozás témáját, játékos módon (mozgással, zenével, verssel, képpárosító játékokkal) járjuk körbe.

A programra előzetes bejelentkezés szükséges az alábbi e-mail címen: integraltcsaladi@ludwigmuseum.hu

A gyerekek olyan ruhában jöjjenek, amiben kényelmesen tudnak alkotni, és nem sajnálják a szülők, ha az alkotás nyomai rajta maradnak!

Amíg a gyerekek alkotnak, szüleik tárlatvezetésen fedezhetik fel a kiállítást. A szülők tárlatvezetése A meztelen férfi című kiállításon lesz megtartva!

A Családi Délelőtt 10.30-kor kezdődik, és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggnek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy 10.30-ig érkezzenek meg.

Az Integrált Családi Délelőttre a belépés ingyenes