Egy, két, há... Ludwig Múzeum - A pincétől a padlásig

Tájak, terek, történetek!
A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli, őszi kiadása

Időpont: 2014. október 18., szombat, 10.30 és 15.00 között
Helyszín: Kiállítótér, foglalkoztató, 1-3. emelet, Ludwig Múzeum főbejárata előtti tér
Programjegy ára: 600 Ft/fő (3 év alatti gyermekeknek ingyenes)

A múzeum három szintjén, hat helyszínen, különböző foglalkozásokkal várjuk a családokat.
A megértési nehézséggel élő gyermekeket nevelő családokat szintén várjuk erre a napra (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.).

Kérünk mindenkit, hogy a családi programra jelentkezzen be a farkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!

Figyelem!!!
Az Óriás liftes programra előzetes regisztráció szükséges, kérjük írják meg a farkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címre, hogy hány fővel és mely kezdőidőponttal szeretnének részt venni!

10:30-11:00 és 11:00-11:30

Óriás lifttel a Ludwigban
A programban résztvevők megismerkedhetnek a múzeum kiállítótereivel, az aktuális időszaki kiállításokkal, valamint a múzeum műtárgyszállító óriásliftjével. A lift a múzeum alagsorába szállítja a csoportot, ahol a restaurátor műhely és a speciálisan kialakított, korszerű, klimatizált raktárak kerülnek bemutatásra.
Az óriáslift izgalmas utazást biztosít a közönség elől rejtett múzeumi terekbe. A restaurátor műhelyt és a raktárakat két turnusban lehet megnézni, 10.30-tól és 11.00-órától. Látogatóink betekintést nyerhetnek a múzeum gyűjteményének raktáraiba, ahol választ kaphatnak a következő kérdésekre: hogyan tároljuk a műtárgyakat? Mennyi van belőlük, és mekkora helyen férnek el? Milyen körülmények szükségesek a műtárgy tárolásához? Miért nincs ablak a raktáron? Mennyi a hőmérséklet és a ki a felelős mindezért? A restaurátor műhelyben pedig a preventív konzerválás rejtelmeibe vezetjük be röviden kedves látogatóinkat.

Az Óriás lifttel a Ludwigban program a Múzeumok Őszi Fesztiváljának keretében kerül megrendezésre.
A program ajánlója a Múzeumok Őszi Fesztiváljának a honlapján ITT található.

10:30 és 15:00 óra között

EGY
Papírlomb – Ha különböző napszakokban nézed meg a lombokat, láthatod, hogy mindig változik a színük. Van, hogy csak zöldnek látod, de ugyanaz a rész egy óra múlva lehet, hogy sárga, piros vagy netán kék: attól függően, hogy a fények hogyan játszanak a felszínen. Most színes krepp papírból készítünk lomb-képet, ahol bátran keverheted a színeket. (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)

Fákba rejtett oszlopok – Big draw - A Ludwig Múzeum főbejáratánál található oszlopokat rejtjük el úgy, hogy óriási fákat rajzolunk zsírkrétával a rájuk helyezett papírokra! (Helyszín: földszint, a Ludwig Múzeum főbejáratánál található oszlopok)

KÉT
Lomb és ablak – A természet és az ember alkotta ablakkeret találkozása egy képet metsz ki a végtelennek tűnő tájból. A négyszög alakú kivágás a természeti formák ellentéte. Ez a keret magában foglalhat egy olyan tájrészletet, amit egész formák töltenek meg (fák, bokrok, füves mezők) vagy egy furcsa absztrakt képet is létre hozhat, amely szinte csak színeket, érzeteket tartalmaz. Ez a keretbe foglalt kép lesz az apropója alkotásunknak, elkészítjük a saját „ablakkeretbe” rendezett festményünket.
(Helyszín: 2. emelet, külső foglalkoztató terem)

Történetek zászlókban – Sok zászlót láthattatok már. Zászlókat használunk sok esetben, amikor hirdetni, tudatni akarunk valamit. Zászlókat használnak a nemzetek, amiket békeidőben legtöbbször a sporteseményeken látunk fölhúzva és magasba lengetve. De zászlókat használnak a forradalmak idején is, hogy üzenetüket akkor is minél többen láthassák, ha nagy tömegben menetelnek! Mi most a forradalmak kapcsán történeteket ábrázoló zászlókat fogunk készíteni.(Helyszín: 2. emeleti kiállítótér)

Előhozott tér – Penck óriási festményén sok-sok szereplőt látunk! De hol játszódik a jelenet, hol történik mindez? A környezetre nem tesz utalást a művész, csak egy nagy, rózsaszínes hátteret ad a figuráknak. A Te feladatod lesz, hogy megrajzold az a környezetet, ami szerinted befogadhatná a figurákat! (Helyszín: 3.emeleti kiállítótér)

A vén almafa alatt – Kik lehetnek a vén almafa alatt? Találd ki, hogy ki kicsoda és milyen rokoni kapcsolat van közöttük! Készíts egy családfát! (Helyszín: 3.emeleti kiállítótér)