Bartók Béla 1927-ben ellátogatott a Bauhaus dessaui központjába, ahol zongorakoncertet adott, amelyen főként saját szerzeményeit játszotta. A látogatásról fénykép is készült Paul Klee villájának teraszán. A képen Bartók Bélától balra Walter Gropius építész, a Bauhaus első igazgatója áll, jobbra Paul Klee festő, a Bauhaus mestere látható. A zeneszerző és a mozgalommá vált iskola találkozását idézi fel Káel Norbert zongorakoncertje, amelyen meghallgathatjuk Bartók szerzeményeit aBuhaus100. Program a mának című kiállításhoz kötődő programon.
Káel Norbert zongoraművész, a “crossover” zenei stílus egyik legkiemelkedőbb, nemzetközileg is elismert képviselője. Egyedülálló módon fúzionálja a különböző zenei stílusokat, különleges, egyéni hangzást teremtve. Koncertjeit nagy érdeklődés, és telt házas koncerttermek jellemzik. Norbert elsősorban a klasszikus zene és a jazz elemeit használja fel egyéni zenei ötleteinek interpretálásához.
Fellépett már Európa számos országában, Egyiptomban, Indiában, Kínában, USA-ban, és Mexikóban. Norbert tanulmányai során mindkét zenei stílust egyenlő intenzitással tanulmányozta, és művelte. A Zeneakadémia elvégzése után, a legmagasabb ösztöndíjjal került a Berklee College of Music egyetemre, Bostonba, majd a Juilliard School-ban tanult, kiváló mesterektől, mint Kenny Barron, Seymour Lipkin, Wynton Marsalis.
Stílusa megszilárdításában nagy szerepet játszott az alapos technikai és elméleti tudás, zenei ízlés, valamint a világhírű mesterektől kapott tanulmányok
Budapesten a Müpa, a Budapest Music Center, és a Zeneakadémia gyakori fellépő művésze
Repertoárja rendkívül széles, a legismertebb klasszikus darabok feldolgozásától, különböző tematikájú koncertműsorokig, Bach-tól, Beethovenen, Chopin-on, Rahmanyinovon keresztül Ligeti darabjain ível át. Legutóbbi Bartók programja különösen nagy sikert aratott, amelyet a Balassi Intézet számos országban történő szervezésében adott elő, és hanglemez formában is megjelent
2017-ben Bartók és Kodáy programmal készült, amelyben a két magyar zeneszerző legismertebb művei hallhatóak egyedi feldolgozásban. A program először a moldovai magyar konzulátus szervezésében volt hallható januárban, a Chisinau-i filharmónia koncerttermében, majd ezt követte Madrid, Koppenhága és Detmold, Németország
Legújabb programjában Norbert az eddigieknél még mélyrehatóbban és szabadabban kezeli az eredeti zenei anyagot, saját zenei koncepcióját pedig még izgalmasabban építi fel szólóiban. Ez a program lesz hallható a június 22-i koncertjén is.
PROGRAM
Bartók: Román népi táncok 1., 2., és 6. tételek
Bartók: Szvit zongorára Op.14, Scherzo és Andante tétel
Chick Corea: Children’s songs No.24.
Szkrjabin: Gisz moll Prelude Op.11 No.12.
Bartók: Vázlatok Op.9b, BB54, No.5.
Sosztakovics: G moll Prelude Op.87 N.22.
A program a Múzeumok Éjszakája programsorozat keretében jön létre. Részvétel csak Múzeumok Éjszakája karszalaggal lehetséges.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Múzeumok éjszakája 2019 2019. június 22. 16.00–23.55
Kezdd a Múzeumok Éjszakáját nálunk!
Exkluzív tárlatvezetések, irodalom, koncert, filmvetítés, Bauhaus divatbemutató, DJ-szett a teraszon vár a leghosszabb éjszakán!
Gyere velünk a kulisszák mögé, ismerd meg a legjobb műtárgysztorikat, készíts LEGO-ból Bauhaus házat és válassz magadnak művészeti könyvet vagy magazint a Könyvturkálóban!