A Ludwig30 kiállítássorozat záró tárlatára, a Testreszabásra a látogatók választhatták ki, hogy mit szeretnének két hétig a kiállítótérben látni. Ez a választás azonban közel sem olyan egyszerű, mint ahogy első pillantásra gondolnánk.
Mi szabja meg, hogy melyik alkotások kerülhetnek egymás mellé?
Hogyan alakul ki egy kiállítási koncepció?
Milyen fázisokon megy végig egy kiállítás az első ötleteléstől a műtárgyak szállításán, kicsomagolásán át az installálásáig?
Egyáltalán mi a feladata a kurátornak?
Ha mindig is érdekelt, hogy hogyan születik meg egy kiállítás, akkor itt a lehetőség, hogy te is megszervezd a saját gyűjteményi kiállításodat, igaz csak kicsiben, az első emeleti kiállítótér makettjében.
A workshophoz nem szükséges semmilyen művészeti, kurátori előképzettség. A workshop során 2-4 fős csapatokban dolgoznak majd a résztvevők.
A workshopot vezeti: Készman József (Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Gyűjteményi, Kiállítási és Tudományos Főosztály vezetője) és Somogyi-Rohonczy Zsófia (művészettörténész, múzeumpedagógus)
Maximális létszám: 12 fő
Jelentkezés: A PROGRAM BETELT, TÖBB JELENTKEZÉST NEM ÁLL MÓDUNKBAN FOGADNI!
Jelentkezési határidő: március 29. 20.00 óra
Kapcsolódó tartalom
Ludwig 30 – Mindig kortárs 2019. február 5. – március 31.
A Ludwig Múzeum 2019-ben ünnepli budapesti megalapításának 30. évfordulóját. A kerek születésnap alkalmából egy kiállítás- és programsorozatra kerül sor, ami rendhagyó módon foglalkozik a múzeum történetével, jelenével és jövőjével.