Grecsó Zoltán idén tíz éves improvizációs táncszínháza, a Willany Leó a művészeket és nézőket egy olyan alkotóműhelybe invitálja, mely egyszerre színház és kreatív közösségi tér.
A Múzeumok Éjszakájára tervezett rendhagyó előadásukon a Ludwig Múzeum tereiben a kiállítótérre s az ott található alkotásokra reflektálnak majd a táncművészek és a zenészek, improvizáció útján interpretálva a művek által közvetített benyomásokat, érzeteket.
A performansz megvalósítási helyszíne a kiállítótér. Az előadás tematikája tükrözi az ebben a teremben kiállított képeket összefogó esztétikát. A fotórealizmus és a pop ábrá- zolásában nagy szerepet játszik a látvány elvű képi leképzés. Ennek jegyében az élő kamera képe projektálódik egyes mű- vek közelébe. A kamera pedig a tánc performansz elemeit veszi úgy, hogy az az egyik táncos kezében van. A mozgásban pedig egymás „tükörképét” alkotják az előadók, így a valóság lemásolásának konceptuális megfogalmazása jelenik meg képben és mozgásban.
A tér mellett található, oszlopokkal tarkított részre, amely betekintést nyújt az alsó szintre és felnézve is szuggesztíven hat, pedig egy illúziót keltő projekció kerül, amely csak egy nézőpontból válik teljesen értelmezhetővé.
Az új állandó kiállítás arra tesz kísérletet, hogy a súlypontokat ne csak stílus szerinti vagy kronológiai rendezésben mutassa be, hanem a keleti és nyugati művészet művészeti-kulturális párhuzamait.