A két órás program egy közös játék, amelynek során a cél nem csupán a Közös ügyeink című kiállítás felfedezése, de a többi résztvevő gondolkodásának megismerése, különféle vélemények ütköztetése, majd egy közös álláspont kialakítása. A műhelymunka során jelenlévők a kifejezőerő és az eltérő nézetek felszínre hozásával reflektáltnak egymásra és a kiállításra. Az együttműködési társasjáték tulajdonképpen egy táncos és drámapedagógiai elemekkel tarkított esemény, amelynek során jónéhány váratlan fordulatra és játékos elemre számíthatnak a vállalkozó kedvűek!
A Ziggurat Projectről
A 2013 óta működő, fiatal művészekből álló alkotóközösség érdeklődéséknek fókuszában a különböző művészeti ágak közötti együttműködés, a nem konvencionális terekben való alkotás, valamint a társadalmi célú művészeti projektek állnak. A társulat egyik alapító tagjának kezdeményezésére indult el az Arborétum projekt, melynek kiindulópontja az időskori magányosság és a tudásátadás hiányának problémaköre volt. A kezdeményezés célja az volt, hogy együttműködést és kommunikációs hidat teremtsen két felnőtt, de különböző életkorú művészgeneráció között. A festészet, szobrászat, grafika, színház, bábszínház és zene területéről érkező társulati tagok egy-egy, a saját művészeti águkban tevékenykedő, tapasztaltabb alkotót választottak párul, és kezdtek meg egy közös műhelymunkát, amely a tudásátadás egyik fő eszköze lett, a közösen töltött alkalmak pedig egy mesterségesen létrehozott közösséget voltak hivatottak összekovácsolni.
Az Arborétum projekt folyamatát és eredeményeit fotó és videoinstalláción ismerhetik meg a kiállításra látogatók.
www.zigguratproject.com
Kapcsolódó tartalom
Közös ügyeink - Együttműködésen alapuló művészeti projektek 2018. január 30. – március 18.
A kiállítás célja, hogy támogasson olyan, különféle közösségek bevonásával megvalósuló projekteket, amelyek hatékony megoldást keresnek egy-egy aktuális társadalmi problémára.