A Central European Art Database (CEAD) bemutatása

2016. március 2. 0.00–00.00
2016. március 2.
Bérlettel nem látogatható

Intézményünk meghívja Önt a következő eseményére:

A Central European Art Database (CEAD) bemutatása –

Eva Jurečková projektmenedzser, Olga Staníková művészettörténész, Beata Rakowská grafikai tervező prezentációja. (Olomouc Museum of Art)

Időpont: 2016. március 2. szerda, 16 óra

Helyszín: Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum, Könyvtár

A Közép-Európai Művészeti Adatbázis (CEAD) egy dinamikusan fejlődő online adatbázis, mely a második világháború utáni időszak vizuális művészeti megnyilvánulásaival és a kulturális szcénájával foglalkozik. Az Olmütz Művészeti Múzeum közösségi projektjeként jött létre, többek között a Nemzetközi Visegrádi Alap nagylelkű támogatásával és a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum szakmai közreműködésével. Elsődlegesen a V4 országok kulturális - művészeti életének eseményeit dolgozza fel a totalitárius rendszerek időszakára vonatkozóan.

A projekt célja, hogy egy nyílt, interaktív, a kulturális emlékezetet szolgáló archívumot hozzon létre, a történelmi és társadalmi kontextusra helyezve a hangsúlyt. A budapesti prezentáció fő célja az adatbázis bemutatása a magyar szakmai közönségnek és a lehetséges jövőbeni együttműködések módjainak megvitatása.

A PROJEKT WEBOLDALA

A program ingyenes!