Susan Swartz: Personal Path

Színes / Colour
Nyelv / Language: angol /magyar, English/Hungarian
Tartalom

Az amerikai képzőművész Susan Swartz legfőbb témája a természet és a festészet spiritualitásán való elmélkedés. Festményei meditatív hangulatának megértése egy másfajta látásmódot kíván, mivel munkája nem fogalmaz meg egyértelmű témákat és nem is emeli el az absztrakciót a téma szintjére. Inkább a szépség és az esztétika kategóriáit vizsgálja saját, merőben személyes nézőpontjából. Swartz festményei egy olyan művész alkotói törekvésének a kifejeződései, aki arra invitál bennünket, hogy komolyan elgondolkodjunk létünk határain és felépítésén.

Absztrakt gesztusokkal, rétegről rétegre hordva fel a festéket a nagyméretű vásznakra, Swartz sikerrel ragadja meg a természeti világ szépségét. Dieter Ronte szavaival élve: munkái „a festészet felszabadító aktusán keresztül tanúskodnak a művész személyes befelé fordulásáról, önmaga felfedezésének és felhatalmazásának útjáról. Romantikával telve, áthatja őket a sóvárgás és a szeretet, illetve a szüntelen keresés, ahogy az ismerősen titokzatosat, az emberi lelket kutatja a természetben és az egyetemes költészetet, amely magába olvasztja a tudományt, a vallást és a képzőművészetet.”