A Ludwig Goes Pop kiállításhoz kapcsolódó foglalkozások

Az újonnan nyílt, nagyszabású Ludwig Goes Pop + The East Side Story kiállításhoz kapcsolódó foglalkozásaink

Kicsi, nagy, még nagyobb
Ajánlott korosztály: óvoda és alsó tagozat
Hogyan kerül egy hétköznapi tárgy, egy telefonkagyló a múzeumba, méghozzá ilyen hatalmas méretben? Ezekre és más kérdésekre kaphatunk választ izgalmas pop art alkotások társaságában. A léptékváltás és a mindennapi tárgyak használata a pop art egyik sajátossága, így most alkalmunk lehet megvizsgálni használati tárgyainkat, és felfigyelni olyan részleteikre is, amikre eddig még sosem.

Popkorongok
Ajánlott korosztály: felső tagozatos és középiskolás csoportok számára
Mia a pop art? Hűvös és vidám, fiatalos és ironikus, közérthető és elgondolkodtató, Roy Lichtenstein és Andy Warhol, Campbell’s konzerv és Elvis Presley …és még sok minden más.
A foglalkozáson a Ludwig Goes Pop + The East Side Story című kiállítás legjelentősebb alkotóival és alkotásaikkal foglalkozunk, miközben megismerkedünk a pop art keletkezésének körülményeivel, tartalmi és formai jellemzőivel, valamint Peter Ludwiggal, az egyik legismertebb pop art gyűjtővel.
A foglalkozáson használt munkafüzet színes korongjai nemcsak információkat közölnek, de az aktivitást, a mozgást, a kommunikációt is jelképezik. Mert a művek a mai fiatalokat is megszólítják!
Ajánlás műveltségi területhez: ember és társadalom, művészetek
Ajánlás iskolai órákhoz: történelem, társadalomismeret, rajz és vizuális kultúra
Időtartama: kb. 100 perc

Programjegy: 600,- Ft/fő
Előzetes bejelentkezés szükséges.
Kapcsolat: muzeumpedagogia@ludwigmuseum.hu | +36 1 555 3477

LETÖLTHETŐ OKTATÁSI SEGÉDANYAG
a Ludwig Goes Pop + The East Side Story kiállításhoz!

A Ludwig Múzeum a magyarországi múzeumok közül elsőként kínál részletesen kidolgozott segédanyagot pedagógusok számára a múzeumlátogatást megelőző és feldolgozó órákhoz.
A segédanyag kész feladatokat tartalmaz, megoldókulccsal, tanári háttér információkkal és a feladatokhoz szükséges valamennyi melléklettel.
A segédanyagot 7-8. évfolyamos osztályoknak ajánljuk, elsősorban vizuális kultúra és magyar nyelv és irodalom órákra, de tartalmaz ötleteket történelem, erkölcstan, informatika és osztályfőnöki órára is. A megoldókulcsok elején jelöljük a kerettantervi kapcsolódásokat.